Wykonanie tatuażu

 

Zabieg tatuowania

 

Zaczynamy od przygotowania stanowiska - czyli -
odkażenia wszystkich powierzchni, przygotowania narzędzi i farb tak abyśmy nie musieli po nie wstawać w trakcie wykonywania tatuażu - chodzi tu przede  wszystkim o skażenia,następnie przystępujemy do ofoliowania miejsca, na którym będzie tatuowany klient .Bardzo ważne jest aby wszystkie te czynności wykonywać w rękawiczkach i je zmieniać .
 
Po całych czynnościach wyżucamy rękawiczki!
Przygotowanie narzędzi równierz odbywa się w rękawiczkach  (JEST TO BARDZO WAŻNE).
 
 
Dobieranie igieł i dziobów w zależności od wybranego wzoru, osoba , której będziemy wykonywać tatuaż musi widzieć że igły 
i rury są sterylne!Zakładamy je do maszynki.
Dezynfekujemy ofoliowane miejsce pracy (fotel),
dezynfekujemy skórę na której zabieg będzie wykonywany - używamy do tej czynności np.DETTOLU,depilujemy wybrany fragment ciała , następnie przygotowujemy wcześniej wybrany wzór i odbijamy na skórze -pokazujemy klientowi jak to będzie wyglądało.
Klient musi mieć trochę czasu, aby mógł oswoić się z wzorem, który będzie widniał na jego skórze.Klient ma prawo do zmiany miejsca (partii ciała) lub wzoru.
Kalka musi pozostać na skórze około 15 minut, aby była wystarczająco trwała i nie ścierała się podczas wykonywania tatuażu.
Przygotowujemy osobę do zabiegu rozmową i wyjaśniamy jej iż pierwsze nakłucia  
mogą przynieść pewien dyskomfort- odpowiadamy na każde zadane nam pytanie.
(Każdy ma też prawo do rezygnacji z zabiegu - jest to zrozumiałe i oczywiste.)
 
Przystępujemy do wykonania tatuażu.
Przygotowujemy spryskiwacz z rozcieńczonym Dettolem, podczas zabiegu smarujemy co jakiś czas nakłuwane miejsce cienką warstwą wazeliny po to by można było zmyć nasączonym papierowym ręcznikiem nadmiar tuszu. 
 
W trakcie tatuowania staramy się jak najwięcej rozmawiać z klientem - pozwala to na obniżenie stresu a jest to niezwykle istotne, ponieważ stan napięcia przekłada  się na rozszerzanie się naczyń krwionośnych. 
Po zakończeniu tatuowania przemywamy dokładnie cały tatuaż , smarujemy Bephantenem , zaklejamy folią i taśmą, dajemy klientowi na kartce zalecenia  dotyczące dalszego dbania o gojący się tatuaż.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
wykonanie tatuażu  tatuaż - video  film wykonanie tatuażu  praca maszynki do tatuażu